• کرج – مدیرکل بحران استانداری البرز با اشاره به ورود سامانه بارشی به استان، گفت: با کاهش پنج‌درجه‌ای دما مواجه خواهیم شد.
    به گزارش خبرنگار مهر، مهدی مهرور عصر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به صدور اخطاریه اداره کل هواشناسی استان در خصوص پیش‌بینی وضعیت جوی و ورود سامانه بارشی از غرب کشور باید تدابیر لازم در این زمینه از سوی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های استان صورت گیرد.
  • مهرور افزود: پیش‌بینی وضعیت جوی طبق تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی، حاکی از پایداری بیش‌ازپیش جو و رخداد چندین لایه وارونگی نسبتاً عمیق در سطوح میانی در منطقه است.

به گفته وی طبق اخطاریه هواشناسی برای امروز سه‌شنبه چهاردهم آذرماه تا فردا انباشت گردوغبار، افزایش آلاینده‌ها در سطح ناسالم و به دنبال آن افزایش میزان غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش دید افقی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان به‌ویژه شهرهای واقع در محدوده دشت البرز پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز تأکید کرد: تمامی افراد دارای بیماری‌های قلبی، تنفسی، سالمندان و کودکان از تردد غیرضروری در سطح شهر و فعالیت در فضای آزاد خودداری کنند.

وی در ادامه به دستگاه‌های مرتبط یادآور شد به‌منظور فراهم کردن تمهیدات موردنیاز برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی رعایت نکات ایمنی را در دستور کار خود قرار دهند.

مهرور اضافه کرد: با توجه به کاهش دما تا زیر منفی ۵ درجه به کشاورزان، باغداران، گلخانه داران، استخرهای پرورش ماهی، سوله‌های پرورش مرغ و سایر بهره‌برداران توصیه می‌شود به‌منظور جلوگیری از خسارات جانبی تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز به مسافران و همشهریان توصیه کرد از اقامت و برپایی چادرهای مسافرتی در مجاورت رودخانه‌ها، مسیل‌های فصلی و دره‌های تند شیب کوهستانی خودداری کنند.

https://www.mehrnews.com/news/4164387/

News Reporter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *