کرج – مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرز گفت: عملیات اتوماسیون تونل کندوان در حال انجام بوده و در صورت تزریق به موقع اعتبارات تا شش ماه آینده به پایان می‌رسد.
عباس صفری در گفت وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اهم اقدامات انجام‌گرفته در بخش جاده‌ای پیرامون فرارسیدن فصل سرد، اظهار کرد: امسال با ۲۰ اکیپ راهداری و ۸۵ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین در این حوزه به پیشواز زمستان رفته‌ایم.

مخازن شن و نمک برای محور چالوس خریداری شد

  • وی با اعلام اینکه مخازن موردنیاز شن و نمک کاملاً خریداری و آماده‌سازی شده و نگرانی از این بعد وجود ندارد، افزود: از مجموع اکیپ‌های مذکور حدود چهار اکیپ ثابت و سه اکیپ سیار در محور کرج – چالوس به فعالیت می‌پردازند.
  • صفری کمبود اعتبارات حوزه نگهداری راه‌ها را یکی از مهم‌ترین مشکلات این حوزه برشمرد و تصریح کرد: در راستای بهسازی و نگهداری بیش از هزار کیلومتر راه روستایی استان البرز منابع اعتباری لازم و مطلوبی تأمین نشده و اعتبار کنونی جوابگوی نگهداری این راه‌ها نیست.

عملیات اتوماسیون تونل کندوان تا شش ماه آینده به پایان می‌رسدمدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز بابیان اینکه انتظار می‌رود اعتبارات بیشتری برای ارائه خدمات بهتر در این بخش تخصیص پیدا کند، گفت: در محور کرج – چالوس درمجموع شش کیلومتر تونل داریم که دارای روشنایی هستند.

وی با اشاره به اینکه تونل امیرکبیر در این مسیر با طول دو هزار و ۱۵۰ متر به سیستم کنترل و اتوماسیون مجهز است، خاطرنشان کرد: دومین و طولانی تونل محور کرج – چالوس، تونل کندوان است که درصدد اتوماسیون کردن این تونل نیز هستیم، خوشبختانه عملیات این مهم نیز در حال انجام است.

مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز با تشریح شرایط کنونی پروژه اتوماسیون و تهویه تونل کندوان، گفت: اگر اعتبارات لازم در این خصوص تزریق شود این تونل شش ماه دیگر به بهره‌برداری نهایی می‌رسد.

https://www.mehrnews.com/news/4163670/

News Reporter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *